Zpráva

Soutěž "Ekologická škola v Moravskoslezském kraji" ve školním roce 2014/2015

Moravskoslezský kraj oceňuje školy bez rozdílu zřizovatele za jejich mimořádné aktivity v oblasti EVVO a VUR. Do celokrajské soutěže „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“ se ve školním roce 2014/2015 přihlásilo celkem 63 škol. Tři nejúspěšnější v kategoriích Mateřská škola, Základní škola
a Střední škola ocenil MSK certifikátem a dárkovými poukazy na nákup pracovních pomůcek, experimentálního vybavení pro přírodovědné obory a knižního zboží v celkové hodnotě 25 tisíc korun pro každou oceněnou školu.

V kategorii mateřské školy certifikát Ekologická škola v Moravskoslezském kraji získala Mateřská škola Vratimov za vytvoření přírodní zahrady s altánem, který slouží jako venkovní přírodní učebna se sáňkovým kopcem, s pěstebními záhonky, vrbovými tunely s chýšemi, s vodní tůňkou, hmyzí – květnatou loukou s hmyzím hotelem a výstavou nerostů a hornin.

V kategorii základní školy tento certifikát získala Základní škola Břidličná na Bruntálsku za realizaci
43. ročníku krajského kola celorepublikové přírodovědně ekologické soutěže Zlatý list, které se jen
z Moravskoslezského kraje zúčastnilo 50 družstev z 18 škol. V rámci doprovodného programu si zájemci mohli např. vyrobit čmelákovník nebo si vyzkoušet prožitkovou stezku. Škola se také aktivně zapojila do Mezinárodní noci pro netopýry, kterou uspořádala v uplynulém školním roce pro veřejnost.

V kategorii střední školy certifikát obdržela Střední škola společného stravování, Ostrava – Hrabůvka za realizaci projektu 72 hodin – pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ. Do projektu se podařilo zapojit více než stovku žáků školy a dalších mladých lidí, kteří aktivně pečovali o zeleň a přispěli tak k ochraně životního prostředí.

Rada kraje rozhodla ocenit pět z nich referenčními listy a dárkovými poukazy na nákup pracovních pomůcek v hodnotě pět tisíc korun.

Základní škola Ostrava-Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace

Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace

Základní škola, Dobrá, okres Frýdek-Místek

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava-Mariánské Hory, příspěvková organizace

Albrechtova střední škola, Český Těšín, příspěvková organizace

frame-scrollup