Zpráva

Čtrnáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje zná svého vítěze.

Titulem podnikatel roku Moravskoslezského kraje pro rok 2018 se může pyšnit Pavel Mohleník, spolumajitel a jednatel společnosti FERRIT, která patří mezi světové lídry ve výrobě systémů závěsné důlní dopravy, závěsných lokomotiv a dalších důlních strojů. Svým vlastním know-how, vývojem a v neposlední řadě špičkovou výrobou přesvědčuje FERRIT již přes 25 let zákazníky v Evropě, Chile nebo v Jihoafrické republice a 90 % jeho produkce je dnes určeno pro export. 

Nezávislá porota, které předsedal Lubomír Stoklásek ze společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, držitel titulu EY Podnikatel roku 2017 České republiky, ocenila u Pavla Mohelníka především jeho pracovitost, cílevědomost, houževnatost a úspěchy firmy Ferrit doma i ve světě. Moravskoslezský kraj je jedním z nejúspěšnějších v soutěži EY Podnikatel roku – vzešli odsud již tři národní vítězové, Jannis Samaras, Kofola (2011), Adam, Valdemar a Mariusz Walachové, WALMARK (2010) a Pavel Juříček, BRANO Group (2006).

Úspěch firmy ocenil také hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který soutěži udělil záštitu. „Náš kraj je plný odvážných podnikatelů a já jsem upřímně rád, že se rozhodli svůj talent využít právě u nás. V Moravskoslezském kraji se snažíme vytvářet příznivé podnikatelské prostředí, a to nejen pro ostřílené hráče, ale i pro ty, kteří teprve začínají. Věřím, že se s některými z těchto nováčků při jednom z ročníků prestižní soutěže EY Podnikatel roku už brzy setkáme,“ uvedl hejtman ke zlepšujícímu se podnikatelskému prostředí v Moravskoslezském kraji. 

Letošní již 14. ročník soutěže zaměřeného na Moravskoslezský kraj pořádala společnost EY ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem. Vítěz krajského kola postupuje do celostátní soutěže EY Podnikatel roku České republiky, jehož vítěz bude reprezentovat Česko na světovém finále soutěže v Monte Carlu. 

Zdroj: EY Podnikatel roku

frame-scrollup