Jste zde: Informační systém životního prostředíEMAS

EMAS

Krajský úřad opět úspěšně obhájil EMAS

Již po třetí v řadě zdárně proběhlo na krajském úřadě ověřování zavedeného systému řízení přívětivého k životnímu prostředí známého pod zkratkou EMAS.

Moravskoslezskému kraji se vyplatil nákup energie na komoditní burze – ušetří sedm milionů korun

Moravskoslezský kraj nakoupil elektřinu a zemní plyn na rok 2015 na Českomoravské komoditní burze Kladno. Meziročně se mu tak podařilo snížit náklady na nákup energií o zhruba sedm milionů korun - u zemního plynu představuje úspora zhruba pět milionů korun, u silové elektřiny dva miliony korun.

Moravskoslezský kraj zabodoval v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2014

Velký úspěch zaznamenal Moravskoslezský kraj v soutěži o evropskou cenu EMAS AWARDS 2014, která je jednou z nejprestižnějších ocenění v oblasti životního prostředí. Krajský projekt tzv. kotlíkových dotací byl v kategorii velkých organizací ve veřejném sektoru vybrán mezi pět nejvýznamnějších projektů zemí Evropské unie.

Ministerstvo vnitra ČR ocenilo Moravskoslezský kraj a jeho úřad za kvalitu a inovaci ve veřejné správě v roce 2013

Na desátém ročníku Národní konference kvality ve veřejné správě, která se konala 18.-19. února 2014 v Hradci Králové, převzali náměstek hejtmana kraje Daniel Havlík a ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza ocenění za kvalitu a inovaci ve veřejné správě.

Moravskoslezský kraj má jako první v České republice "zelený" krajský úřad s certifikovaným mezinárodně uznávaným systémem řízení EMAS

Na zasedání zastupitelstva kraje ve středu 5. září 2012 ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Jaroslav Soural slavnostně převzal od certifikačního orgánu mezinárodně platné osvědčení EMAS. Vyvrcholilo tak 18měsíční úsilí krajského úřadu o nastavení systému řízení instituce, které je prokazatelně přívětivé k životnímu prostředí.