Jste zde: Informační systém životního prostředíEnvironmentální výchova

Environmentální výchova, osvěta a vzdělávání

Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje pro rok 2015

Jednoletý program na podporu dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje je zaměřen především na podporu projektů v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Moravskoslezském kraji, environmentální poradenské činnosti orientované na veřejnost, veřejnou správu a podnikatelskou sféru, na podporu procesu místní Agendy 21, včetně dílčích aktivit v rámci osvětových kampaní podporujících udržitelný rozvoj a občanskou zodpovědnost, a zavádění systému environmentálního řízení a auditu EMAS.

Úředníci se zapojili do Evropského týdne mobility

Den bez aut, který je součástí kampaně s názvem Evropský týden mobility, podpořili také zaměstnanci krajského úřadu. Do práce dnes (22. září), stejně jako v předcházejících dvou letech, přišli pěšky, přijeli hromadnou dopravou nebo na kole. Do akce s podtitulem NAŠE ULICE, NAŠE VOLBA se zapojil nejen moravskoslezský krajský úřad, ale společně s ním i další dvě města - Kopřivnice a Hlučín.

Nové číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v červnu letošní první a celkově již sedmé číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Zapojovat veřejnost do projektů v rámci místní Agendy 21 se postupně daří i v Ostravě – Porubě

Přesvědčit se o tom mohli novináři i zástupci Moravskoslezského kraje v ostravské kavárně Industrial café v rámci tiskové konference na závěr projektu „Rozvoj MA21 v Městském obvodu Poruba“, podpořeného Ministerstvem životního prostředí z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Konference ukázala směry při objevování přírodního a kulturního dědictví

Vážíme si přírodního a kulturního dědictví, nebo je spíš na okraji našeho zájmu? Účastníci celokrajské konference, kterou 10. a 11. června pořádala ostravská Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského a Gymnázium se shodli, že máme stále co obdivovat a co chránit. Návody, jak přiblížit hmotné i nehmotné bohatství dětem mateřských škol i žákům základních a středních škol, jak podpořit jejich vztah k přírodě a vzbudit zájem o region, si v Ostravě vyslechla osmdesátka koordinátorů ekologické výchovy. A to nejen z Moravskoslezského kraje, ale i slovenské Banské Bystrice.

6. ročník konference „Prezentace žákovských projektů EVVO“

Ve dnech 8. - 9. dubna 2014 proběhl již 6. ročník konference „Prezentace žákovských projektů EVVO“. Akce se konala pod záštitou náměstkyně hejtmana kraje Věry Palkové.

Publikace Atlas životního prostředí Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci aktualizované 2. vydání publikace Atlas životního prostředí Moravskoslezského kraje (pdf, 9540 kB), který podává ucelené informace o složkách životního prostředí Moravskoslezského kraje.

Právě vyšlo zimní číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci letošní druhé a celkově již šesté číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Slavnostní vyhlášení soutěže „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“

Celkem 55 škol, které se systematicky věnují oblasti životního prostředí, se letos přihlásilo do soutěže Ekologická škola v Moravskoslezském kraji. Vítěze ocenili náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast školství Věra Palková, náměstek hejtmana MSK pro oblast životního prostředí Daniel Havlík a ředitel Krajského úřadu MSK Tomáš Kotyza.

Krajští úředníci přijeli do práce bez auta

Den bez aut, který je součástí kampaně s názvem Evropský týden mobility probíhající v týdnu od 16. do 22. září, stejně jako loni podpořili také zaměstnanci krajského úřadu.

Naučná stezka Rejvíz dostala po čtyřiceti letech nový kabát

Turistům, kteří zamíří do Jeseníků, zpestří pobyt nová naučná stezka v Národní přírodní rezervaci Rejvíz. Stezka, která byla obnovena po čtyřiceti letech a slavnostně otevřena v sobotu 25. května 2013 v 10:30 hod. u chaty Rejvíz.

Moravskoslezský kraj se spolu se statutárním městem Ostravou připojil k projektu Elektromobility

Ve čtvrtek 16. května 2013 slavnostním podpisem memoranda o spolupráci se Skupinou ČEZ se Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava připojily k projektu Elektromobilita.

Čtení nejen na Vánoce

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci již čtvrté číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Evropský den bez aut na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje

Do aktivit, pořádaných v rámci každoroční kampaně Evropského týdne mobility*, která probíhá v týdnu od 16. do 22. září a jejíž součástí je také „Den bez aut“, se letos zapojil i Moravskoslezský kraj a jeho krajský úřad, a to akcí „Na úřad bez auta“. Přes 200 úředníků krajského úřadu, což je téměř třetina všech jeho zaměstnanců, se v rámci této kampaně rozhodlo, že 21. 9. 2012 nepřijedou do práce svými auty, ale využijí hromadnou dopravu nebo třeba kolo, in-line brusle či přijdou pěšky. Svým rozhodnutím tak podpoří tuto celoevropskou kampaň, která si čím dál více získává větší oblíbenost a podporu.

Moravskoslezský kraj má jako první v České republice "zelený" krajský úřad s certifikovaným mezinárodně uznávaným systémem řízení EMAS

Na zasedání zastupitelstva kraje ve středu 5. září 2012 ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Jaroslav Soural slavnostně převzal od certifikačního orgánu mezinárodně platné osvědčení EMAS. Vyvrcholilo tak 18měsíční úsilí krajského úřadu o nastavení systému řízení instituce, které je prokazatelně přívětivé k životnímu prostředí.

Právě vyšlo nové číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v červenci třetí číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Právě vyšlo druhé číslo časopisu Moravskoslezské EVVOlisty

Moravskoslezský kraj vydal v prosinci druhé číslo časopisu „Moravskoslezské EVVOlisty“.

Místní agenda 21 a principy udržitelného rozvoje v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj se zapojil do procesu místní Agendy 21 a to v rámci projektu „Implementace MA21 a principů udržitelného rozvoje v Moravskoslezském kraji“, na jehož realizaci získal kraj dotaci z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Místní Agenda 21 (MA21) je programem obcí, měst, regionů zavádějícím principy trvale udržitelného rozvoje do praxe při zohlednění místních podmínek a problémů. MA21 je tvořena za účasti a ve spolupráci s občany a organizacemi a jejím cílem je zajištění dlouhodobě vysoké kvality života a životního prostředí v konkrétním místě.

Environmentálně příznivý provoz úřadu - metodika obcím

Krajský úřad v rámci rozšíření principů environmentálnhě příznivého provozu úřadu i mezi města a obce kraje připravil metodiku pro implementaci environmentálně příznivého provozu úřadu.