Zpráva

Mladí basketbalisté NH Ostrava v kategoriích U11, U12 a U14 opět mistry České republiky

16. května 2019

Mladí basketbalisté NH Ostrava v kategoriích U11, U12 a U14 se opět stali opět mistry České republiky a k tomu bronz v kategorii U13!

V průběhu měsíce dubna a května se mladé naděje basketbalového klubu NH Ostrava opět staly mistry republiky, a to rovnou ve třech kategoriích U11, U12 a U14. Na turnajích konaných v Ostravě, Děčíně a v Brně nenašli mladí basketbalisté žádného přemožitele. V Pelhřimově se kluci z kategorie U13 radovali z bronzových medailí.

Oproti loňské sezóně se podařilo obohatit sbírku o další cenný kov. Tak velký úspěch v jedné sezóně se ještě nikomu v dějinách českého basketbalu nepodařil. Ostravský basketbal může být právem pyšný na své nejmladší členy, kteří sbírají úspěchy na celorepublikovém poli. Velký potencionál v nich stejně jako loni vidí trenér Marek Stuchlý mladší. „Kluci potvrdili, že jsou na dobré cestě k úspěchu a pochopili, že poctivým přístupem mohou dosáhnout velkých věcí. Všechny chlapce hnal za jejich úspěchem i velmi početný fanklub z řad rodičů, kamarádů, ale i dalších zúčastněných týmů, kterým se líbilo pojetí hry, efektivnost, rychlost a kreativita, kterou se Nová Huť v posledních letech prezentuje.“

Celkově klub sezónu 2018/2019 z pohledu mládeže hodnotí za ještě úspěšnější než loňskou a samozřejmě se již těší na sezónu novou, kdy budou chlapci opět bojovat o zajímavé umístění v mládežnické eurolize EYBL. Po loňské premiéře se na evropském basketbalovém poli velice dobře etablovali a v obou kategoriích U14 a U16 postoupili do finále středoevropské divize.

Za vzornou reprezentaci nejen klubu děkujeme hráčům a všem trenérům, za podporu rodičům a příznivcům basketbalu. Jsme velice hrdí na to, že takto úspěšně můžeme reprezentovat město a celý kraj i za hranicemi státu,“ zhodnotil vše Marek Stuchlý starší, předseda klubu.

Basketbalový klub NH Ostrava, pořádá celoročně náborové a propagační akce zaměřené na popularizaci basketbalu, s cílem přivést děti a mládež k pravidelnému sportování. Více informací o působení klubu najdete na www.bknhostrava.cz.

Přijďte si nezávazně vyzkoušet jeden z nejpopulárnějších sportů!

frame-scrollup